14.9 C
Jonava
2024 / 03 / 28

Darbas namuose: 5 patarimai, kaip išlikti fiziškai aktyviems

Ar jau skaitėte?

Dirbant namuose judame daug mažiau nei anksčiau. Tačiau, pasitelkus vos keletą išmanių įrankių, galima tai lengvai pakeisti.

- Reklama -

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi idėjomis, kaip šiuo metu palaikyti fizinę formą ir puoselėti sveiką bei aktyvų gyvenimo būdą.

  1. Raktas į gerą savijautą – fizinis aktyvumas

Nors dabar turime daug mažiau galimybių būti aktyviais, galime rasti laiko pasivaikščiojimams ir sportui. Aktyvi fizinė veikla suteiks energijos ir motyvacijos bei padės išlaikyti gerą emocinę būseną. 

Jeigu neturite noro ar galimybių mankštintis namuose, galite pasivaikščioti. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) suaugusiam žmogui rekomenduoja kasdien nueiti po dešimt tūkstančių žingsnių. Jų skaičių padės sekti telefone integruotos sporto ir sveikatos aplikacijos. 

„iPhone“ naudotojai šiuos rodiklius matys „Apple Health“ aplikacijoje, „Samsung“ naudotojai – „Samsung Health“, o kiti „Android“ telefonų naudotojai gali naudotis nemokama „Google Fit“ programėle. 

Žingsnių skaičiavimo aplikacijų pasirinkimas tikrai platus. „Step Up“ programėlėje galėsite konkuruoti su draugais, Lietuvoje sukurtoje aplikacijoje „Walk15“ žingsnius galėsite iškeisti į nuolaidas, o „Map My Walk“ užfiksuos jūsų vaikščiojimo maršrutą.

- Reklama -

Žingsnius taip pat galite skaičiuoti su išmaniosiomis sporto apyrankėmis arba išmaniaisiais laikrodžiais. Dauguma jų taip pat turi specialią funkciją, kuri primins atsistoti nuo darbo stalo ir šiek tiek pajudėti. Tokius priminimus galite gauti ir į savo telefoną – tam tereikia įsidiegti programėlę „Stand Up! The Work Break Timer“ („iPhone“ naudotojams) arba „Randomly RemindMe“ („Android“ naudotojams).

  1. Išmanios priemonės sportui namuose ar lauke

Nuolatiniam ir nepertraukiamam fizinio aktyvumo sekimui patogiausia dėvėti išmanųjį laikrodį. Jis ne tik skaičiuoja nueitus žingsnius ir sudegintas kalorijas, bet ir stebi širdies darbą bei miego ritmą. Stebėdami savo aktyvumo rodiklius, galėsite geriau įvertinti, ar sportuojate pakankamai. 

Kol sporto klubai neveikia, rekomenduojame išbandyti populiariausius treniruočių kanalus „YouTube“ platformoje. Daugybę pilateso pratimų rasite kanale „Blogilates“, jogos išmoksite įsijungę kanalą „Yoga with Adriene“, smagiai pašokti galėsite prisijungę prie „The Fitness Marshall“ kanalo, o intensyvias kardiotreniruotes išbandysite „PopSugar Fitness” kanale. Dauguma išmaniųjų televizorių turi „YouTube“ vaizdo transliavimo funkciją, todėl pamėgtas treniruotes galėsite patogiai stebėti per didelį ekraną. 

  1. Subalansuota mityba

Siekiant būti sveikiems ir energingiems ne mažiau svarbi subalansuota mityba. Valgyti sveikiau ir atrasti naujų patiekalų receptų padės išmanioji aplikacija „My Plate Calorie Counter“. Čia galėsite pildyti išsamų savo maisto dienoraštį, išsikelti tikslus ir stebėti savo progresą bei prisijungti prie draugiškos programėlės narių bendruomenės.

Tiems, kas nori stebėti suvartojamų kalorijų kiekį ir svorio pokyčius, taip pat gali rasti išmanių sprendimų: kalorijas suskaičiuoti padės išmanusis laikrodis, o prižiūrėti svorį – išmaniosios svarstyklės. 

Tokios svarstyklės kaip „Xiaomi Mi Body Composition“ arba „Fitbit Aria2“ ne tik sveria, bet ir nustato kūno riebalų procentą bei apskaičiuoja kūno masės indeksą (KMI). Visa informacija yra persiunčiama į aplikaciją išmaniajame telefone. Ją atsidarę, matysite savo progresą, svorio pokyčius ar svyravimus.

  1. Miego kokybė

Dirbant namuose labai paprasta pasiduoti vienam iš dviejų kraštutinumų: arba miegoti per mažai, arba miegoti per daug. JAV Nacionalinis miego fondo (angl. „National Sleep Foundation“) teigimu, suaugusiam žmogui reikia 7-9 valandų miego per parą.

Stebėti miego trukmę ir kokybę padės išmanieji pagalbininkai. Tokie prietaisai stebi žmogaus miego ritmą ir fiksuoja skirtingas jo stadijas. Išmaniosios apyrankės ir laikrodžiai seka, kiek laiko jūs iš tikrųjų išmiegate ir ar nepatiriate jokių miego sutrikimų. Surinkę pakankamai duomenų, šie įrenginiai netgi gali patarti jums, kada yra optimaliausias metas eiti miegoti ir keltis.

Jei išmaniojo laikrodžio neturite, miego sekimui galite naudoti ir savo išmanųjį telefoną. Tam tereiks įsidiegti aplikaciją ,,Sleep Cycle“. Ji leidžia stebėti jūsų miego statistiką. Taip pat programėlėje galėsite pasirinkti labiausiai patinkančią žadintuvo melodiją bei kitas priemones, padėsiančias atsipalaiduoti ir greičiau užmigti. 

  1. Emocinė sveikata

Dirbant namuose, skirkite daugiau dėmesio savo savijautos ir nuotaikų stebėjimui. Sekti savo emocijas padės elektroninis dienoraštis „Daylio Journal“. Jis ne tik stebės jūsų kasdienę elgseną ir būseną, bet ir pateiks mėnesinę analizę ir statistiką.

Taip pat galite išbandyti meditaciją. Pavyzdžiui, įsidiegę aplikaciją „Headspace“. Joje rasite daugybę vertingų dėmesio sutelkimo, atsipalaidavimo, sąmoningumo ir streso valdymo pratimų. Ši programėlė jus išmokys naudingų įpročių, seks jūsų progresą ir paskatins siekti savo tikslų.

Gerą savijautą palaikyti gali padėti ir atpalaiduojantys pomėgiai – muzika, knygos, filmai, piešimas ar kitos jums patinkančios veiklos. Išbandykite populiarias vaizdo transliavimo platformas („Netflix“, „Amazon Prime“, „Apple TV+“), klausykitės tinklalaidžių („Spotify“, „Castbox“, „Google Podcasts“), skaitykite knygas („Google Play Books“, „Amazon Kindle“) arba jų klausykitės („Audible“, „Audioteka LT“). 

Taip pat galite išmėginti spalvų terapiją. Įsidiegę „Colorfy“ aplikaciją, galėsite spalvinti, piešti mandalas arba net perkelti savo ranka pieštus piešinius ir dalintis jais su kitais.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

TOP naujienos

Artėja senovės lietuvių meilės šventė: pagrindinė tradicija – šokiai ir erotika

Ne šaltą žiemą, bet vaisingą pavasarį, kai visa gamta prisipildo naujos gyvybės kūrimo apraiškų, minima tikroji meilės diena, įsitikinusi etnologė, senovės baltų religinės bendrijos...

Mūsų savivaldybėje bus pasodintas iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas ąžuoliukas

Nacionalinės jaunimo reikalų asociacijos bei Lietuvos savivaldybių asociacijos „Jaunimo parko“ iniciatyva visose Lietuvos savivaldybėse žaliuos po vieną iš Stelmužės ąžuolo –apie 1500 metų senumo...

Kasmetinių atostogų perkėlimas ir pratęsimas: ką daryti, jei darbuotojas suserga prieš atostogas arba jų metu?

Kasmetinių atostogų metu, darbuotoją ištikus svarbioms priežastims, kai yra būtina pertraukti kasmetines atostogas, darbdavys turi pareigą kasmetines atostogas perkelti į kitą laiką arba jas...

ORAI: Šiandien antroje dienos pusėje daug kur palis, galima perkūnija

Šiandien antroje dienos pusėje Pietvakarių Lietuvoje daug kur palis. Vietomis galima perkūnija. Vėjas rytų, pietryčių, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra 21–26...

Horoskopai sausio 31 dienai

AVINASKažkas nori jus įtraukti į ginčą. Nepasiduokite provokuojamas. Nuostolių įsivėlęs neišvengsite. Užsiimkite aktyvia fizine veikla. JAUTISNesiimkite jokių papildomų darbų. Turint galvoje jūsų dabartines pareigas, jūs ir taip pakankamai apkrautas. Kol kas jaučiatės puikiai, bet artėjantį...

Kviečia pažinti Kuršių neriją interaktyvioje parodoje

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, valstybės archyvai ir Lietuvos jūrų muziejus kviečia Kuršių nerijos gyventojus bei svečius dalyvauti interaktyvioje parodoje „Archyvas – miestui“. Nuo gegužės 13 d. paroda bus eksponuojama viešojoje Jūrų muziejaus erdvėje. Parodą sudaro...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS