Pirmoji šalyje platforma, skatinanti moterų lyderystę biotechnologijų srityje, „Women in Biotech“ pasiekė finišo tiesiąją. Rugsėjo 29 – spalio 20 dienomis vykęs virtualus renginių ciklas sudomino daugiau nei 1,5 tūkst. žmonių, kurie turėjo galimybę tiesiogiai stebėti keturių moterų – lyderių iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pranešimus ir dalyvauti diskusijose.
Pasibaigus keturių renginių ciklui buvo vykdyta dalyvių apklausa, kurį parodė, jog renginius dažniau stebėjo 25–45 metų amžiaus grupės atstovai (55,6 proc.). Didžioji dauguma žiūrovų – 88,9 proc. – buvo moterys. Platformoje dalyvavo ne tik gyvybės mokslų sektoriuje dirbantys žmonės – 22,2 proc., bet ir viešojo (22,2 proc.) bei privataus (22,2 proc.) sektorių atstovai.
Remiantis apklausos rezultatais, didžioji auditorijos dalis (72,2 proc.) virtualius renginius stebėjo per „Youtube“ kanalą ir labiausiai domėjosi pirmuoju ir ketvirtuoju renginiais, kurių pagrindinės pranešėjos kalbėjo apie moterų lyderystę gyvybės mokslais paremtuose versluose bei startuolių gyvybės mokslų sektoriuje kūrimą ir vystymą, atradimų bei idėjų komercializavimą, siekiant prisidėti prie sveikesnio pasaulio kūrimo.
Platformos organizatorių Lietuvos biotechnologų asociacijos (LBTA) viceprezidentė Agnė Vaitkevičienė sako, jog lietuvių požiūris į moterų lyderystę ir to skatinimą – džiugina. Net 94,4 proc. apklausos dalyvių pažymėjo, jog moterų įsitraukimas į verslo kūrimą ir vystymą yra būtinas ir turėtų būti raginamas.
„Statistika rodo, kad Lietuvoje dažniau verslus gyvybės mokslų sektoriuje valdo vyrai, todėl platformos tikslas yra skatinti moteris imtis iniciatyvos, jas drąsinti ir motyvuoti tapti lyderėmis, nebijoti realizuoti savo idėjų, steigti verslus, investuoti ir taip kurti ryškų pokytį ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje“, – kalba A. Vaitkevičienė.
Anot jos, virtualus renginių ciklas buvo išskirtinė galimybė tiek moterims, tiek vyrams, besidomintiems gyvybės mokslais, ar jau dirbantiems šiame sektoriuje, susipažinti su prie esminių pokyčių pasaulyje prisidedančiomis moterimis – lyderėmis, kurios dalijosi ne tik savo patirtimi dirbant milžiniškose kompanijose, bet ir inovatyviomis idėjomis, padedančiomis žmonijai lengviau išgyventi šį itin sudėtingą laikotarpį.
„Pagrindinės renginių pranešėjos – gerai žinomos asmenybės mokslininkų bendruomenėje – puikiai atsiliepė apie renginius stebėjusią auditoriją ir sumaniai užduotus klausimus diskusijų metu. Tikiu, kad pranešėjų istorijos įkvėpė daugybę lietuvių tobulėti, judėti į priekį ir siekti karjeros nuolat koja kojon su naujausiomis technologijomis žengiančiame gyvybės mokslų sektoriuje“, – įžvalgomis dalijasi platformos organizatorių atstovė.
Apklausos rezultatai parodė, jog net 88,9 proc. respondentų virtualus renginių ciklas paskatino susimąstyti apie verslo galimybes gyvybės mokslų sektoriuje ir 72,2 proc. apklausos dalyvių dalyvautų gyvai vykstančiame renginių cikle, kuris planuojamas 2021-aisiais.
Apklausa atlikta 2020 metų spalio 23–26 dienomis. Jos metu apklausta daugiau nei 300 platformos dalyvių.