11 C
Jonava
2024 / 09 / 19

Prieširdžių virpėjimo prevencija: kaip sumažinti šios būklės riziką?

Ar jau skaitėte?

Prieširdžių virpėjimas (PV) yra dažna širdies ritmo sutrikimo forma, kuri gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant insultą ir širdies nepakankamumą. Laimei, daugeliu atvejų galima imtis veiksmingų priemonių, kad sumažintumėte PV riziką arba atitolintumėte jo atsiradimą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines PV prevencijos strategijas, kurias galite pritaikyti savo kasdieniniame gyvenime.

- Reklama -

Kontroliuokite kraujospūdį

Kodėl tai svarbu:

  • Aukštas kraujospūdis yra vienas iš pagrindinių PV rizikos veiksnių. Kai kraujospūdis per didelis, širdies raumuo turi dirbti sunkiau, o tai ilgainiui gali sukelti PV.

Ką daryti:

  • Reguliariai matuokite kraujospūdį, laikykitės gydytojo paskirtų vaistų režimo, sumažinkite druskos vartojimą ir įtraukite daugiau fizinio aktyvumo į savo kasdienybę.

Sveika mityba

Kodėl tai svarbu:

- Reklama -
  • Sveika mityba padeda kontroliuoti kraujospūdį, cholesterolio lygį ir svorį, kurie yra svarbūs PV prevencijai.

Ką daryti:

  • Valgykite daugiau vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų ir sveikų riebalų. Ribokite perdirbtų maisto produktų, cukraus ir sočiųjų riebalų vartojimą. Venkite didelio kiekio kofeino ir alkoholio, kurie gali pabloginti širdies ritmą.

Reguliarus fizinis aktyvumas

Kodėl tai svarbu:

  • Fizinis aktyvumas padeda išlaikyti sveiką kūno svorį, mažina kraujospūdį ir cholesterolio lygį, taip pat gerina bendrą širdies sveikatą.

Ką daryti:

  • Stenkitės būti fiziškai aktyvūs bent 150 minučių per savaitę. Rinkitės aerobines veiklas, tokias kaip vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas ar važiavimas dviračiu, kurios stiprina širdies raumenį ir gerina kraujotaką.

Meskite rūkyti

Kodėl tai svarbu:

  • Rūkymas pažeidžia kraujagysles, padidina kraujospūdį ir sukelia uždegimą, kurie prisideda prie PV vystymosi.

Ką daryti:

  • Jei rūkote, ieškokite pagalbos metant rūkyti. Yra įvairių metodų, įskaitant medikamentinę pagalbą, terapiją ar paramos grupes, kurios gali padėti atsisakyti šio žalingo įpročio.

Streso valdymas

Kodėl tai svarbu:

  • Lėtinis stresas gali padidinti kraujospūdį ir sukelti hormoninius pokyčius, kurie didina PV riziką.

Ką daryti:

  • Praktikuokite atsipalaidavimo technikas, tokias kaip meditacija, gilus kvėpavimas, joga ar taikykite sąmoningumo praktikas. Ieškokite būdų sumažinti streso šaltinius savo gyvenime, pavyzdžiui, skirdami laiko poilsiui ir pomėgiams.

Kontroliuokite cukraus kiekį kraujyje

Kodėl tai svarbu:

  • Diabetas yra reikšmingas PV rizikos veiksnys, nes padidina uždegimo lygį ir gali pažeisti širdies kraujagysles.

Ką daryti:

  • Jei sergate diabetu, reguliariai tikrinkite cukraus kiekį kraujyje ir laikykitės gydytojo nurodymų dėl vaistų vartojimo, mitybos ir fizinio aktyvumo. Sveika mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas taip pat padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Reguliarios sveikatos patikros

Kodėl tai svarbu:

  • Reguliarūs sveikatos patikrinimai padeda anksti nustatyti rizikos veiksnius, tokius kaip aukštas kraujospūdis, aukštas cholesterolio lygis ar diabetas, ir imtis prevencinių priemonių.

Ką daryti:

  • Lankykitės pas gydytoją reguliariai, ypač jei turite šeimos istoriją širdies ligų ar kitų PV rizikos veiksnių. Gydytojas gali rekomenduoti tyrimus ir pateikti patarimų, kaip geriau apsisaugoti nuo PV.

Prieširdžių virpėjimas yra būklė, kurios riziką galima žymiai sumažinti, laikantis sveikos gyvensenos principų ir reguliariai lankantis pas gydytoją. Kontroliuokite kraujospūdį, sveikai maitinkitės, būkite fiziškai aktyvūs, valdykite stresą ir atsisakykite žalingų įpročių, kad sumažintumėte PV riziką ir pagerintumėte savo bendrą sveikatą. Jei turite klausimų ar reikia papildomų patarimų, kreipkitės į savo gydytoją.

TOP naujienos

Klaipėdoje duos startą pirmojo vandeniliu ir elektra varomo laivo statyboms

Susisiekimo ministras Marius Skuodis šį penktadienį lankysis Klaipėdoje, kur duos startą pirmojo Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomo laivo statyboms, taip pat dalyvaus ministerijos kartu...

Kaip pagaminti įdarą paukštienai: naudingi patarimai ir receptas Kalėdoms

Kepta paukštiena – dažnai tampa pagrindiniu lietuvių Kalėdų stalo patiekalu. Tai įrodo ir didėjantys šios mėsos rūšies pardavimai – anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo...

Unikalią galeriją Kazlų Rūdoje papuošė Audronės Petrašiūnaitės darbai

Viena unikaliausių meno galerijų po atviru dangumi neabejotinai įsikūrusi Kazlų Rūdoje – ant geležinkelio bėgius kertančio pėsčiųjų viaduko neseniai dienos šviesą išvydo ketvirtoji atvira...

Horoskopai vasario 19 dienai

AVINASGalite patirti neigiamų emocijų bendraudamas su vyresniaisiais giminaičiais. Tiesa, nesutarimai bus laikini ir nesunkiai užglaistomi. Vakaras turėtų būti šaunus, pailsėsite ir emociškai, ir fiziškai. Sapnų...

Šventojoje iškils naujas sveikatinimo objektas – prioritetas bus skirtas sanatorinio gydymo funkcijai

Garsus profesorius biotechnologas, medicinos centrų „Northway“ įsteigėjas Vladas Algirdas Bumelis pirmadienį lankėsi Palangos miesto savivaldybėje su geromis naujienomis – susitikimo su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi metu profesorius V. A. Bumelis informavo, kad jau neilgai...

Tarp pažeidėjų – ne tik pavieniai asmenys, bet ir šeimos

Antroji balandžio savaitė (6–12 d.) aplinkosaugininkams buvo ne mažiau intensyvi. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimų skyrius gavo 476 gyventojų pranešimus apie galimus pažeidimus, o pareigūnai išžvalgė daugiau nei 100 teritorijų. Iš viso šiuo laikotarpiu AAD...

Rekomenduojame

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS