18 C
Jonava
2024 / 09 / 16

Prieširdžių virpėjimo prevencija: kaip sumažinti šios būklės riziką?

Ar jau skaitėte?

Prieširdžių virpėjimas (PV) yra dažna širdies ritmo sutrikimo forma, kuri gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant insultą ir širdies nepakankamumą. Laimei, daugeliu atvejų galima imtis veiksmingų priemonių, kad sumažintumėte PV riziką arba atitolintumėte jo atsiradimą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines PV prevencijos strategijas, kurias galite pritaikyti savo kasdieniniame gyvenime.

- Reklama -

Kontroliuokite kraujospūdį

Kodėl tai svarbu:

  • Aukštas kraujospūdis yra vienas iš pagrindinių PV rizikos veiksnių. Kai kraujospūdis per didelis, širdies raumuo turi dirbti sunkiau, o tai ilgainiui gali sukelti PV.

Ką daryti:

  • Reguliariai matuokite kraujospūdį, laikykitės gydytojo paskirtų vaistų režimo, sumažinkite druskos vartojimą ir įtraukite daugiau fizinio aktyvumo į savo kasdienybę.

Sveika mityba

Kodėl tai svarbu:

- Reklama -
  • Sveika mityba padeda kontroliuoti kraujospūdį, cholesterolio lygį ir svorį, kurie yra svarbūs PV prevencijai.

Ką daryti:

  • Valgykite daugiau vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų ir sveikų riebalų. Ribokite perdirbtų maisto produktų, cukraus ir sočiųjų riebalų vartojimą. Venkite didelio kiekio kofeino ir alkoholio, kurie gali pabloginti širdies ritmą.

Reguliarus fizinis aktyvumas

Kodėl tai svarbu:

  • Fizinis aktyvumas padeda išlaikyti sveiką kūno svorį, mažina kraujospūdį ir cholesterolio lygį, taip pat gerina bendrą širdies sveikatą.

Ką daryti:

  • Stenkitės būti fiziškai aktyvūs bent 150 minučių per savaitę. Rinkitės aerobines veiklas, tokias kaip vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas ar važiavimas dviračiu, kurios stiprina širdies raumenį ir gerina kraujotaką.

Meskite rūkyti

Kodėl tai svarbu:

  • Rūkymas pažeidžia kraujagysles, padidina kraujospūdį ir sukelia uždegimą, kurie prisideda prie PV vystymosi.

Ką daryti:

  • Jei rūkote, ieškokite pagalbos metant rūkyti. Yra įvairių metodų, įskaitant medikamentinę pagalbą, terapiją ar paramos grupes, kurios gali padėti atsisakyti šio žalingo įpročio.

Streso valdymas

Kodėl tai svarbu:

  • Lėtinis stresas gali padidinti kraujospūdį ir sukelti hormoninius pokyčius, kurie didina PV riziką.

Ką daryti:

  • Praktikuokite atsipalaidavimo technikas, tokias kaip meditacija, gilus kvėpavimas, joga ar taikykite sąmoningumo praktikas. Ieškokite būdų sumažinti streso šaltinius savo gyvenime, pavyzdžiui, skirdami laiko poilsiui ir pomėgiams.

Kontroliuokite cukraus kiekį kraujyje

Kodėl tai svarbu:

  • Diabetas yra reikšmingas PV rizikos veiksnys, nes padidina uždegimo lygį ir gali pažeisti širdies kraujagysles.

Ką daryti:

  • Jei sergate diabetu, reguliariai tikrinkite cukraus kiekį kraujyje ir laikykitės gydytojo nurodymų dėl vaistų vartojimo, mitybos ir fizinio aktyvumo. Sveika mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas taip pat padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Reguliarios sveikatos patikros

Kodėl tai svarbu:

  • Reguliarūs sveikatos patikrinimai padeda anksti nustatyti rizikos veiksnius, tokius kaip aukštas kraujospūdis, aukštas cholesterolio lygis ar diabetas, ir imtis prevencinių priemonių.

Ką daryti:

  • Lankykitės pas gydytoją reguliariai, ypač jei turite šeimos istoriją širdies ligų ar kitų PV rizikos veiksnių. Gydytojas gali rekomenduoti tyrimus ir pateikti patarimų, kaip geriau apsisaugoti nuo PV.

Prieširdžių virpėjimas yra būklė, kurios riziką galima žymiai sumažinti, laikantis sveikos gyvensenos principų ir reguliariai lankantis pas gydytoją. Kontroliuokite kraujospūdį, sveikai maitinkitės, būkite fiziškai aktyvūs, valdykite stresą ir atsisakykite žalingų įpročių, kad sumažintumėte PV riziką ir pagerintumėte savo bendrą sveikatą. Jei turite klausimų ar reikia papildomų patarimų, kreipkitės į savo gydytoją.

TOP naujienos

Saugi kelionė į mokyklą – kuo turi pasirūpinti tėvai?

Savarankiškos vaikų kelionės į mokyklą – tai iššūkis ir vaikams, ir tėvams. Supažindinimas su pagrindinėmis Kelių eismo taisyklėmis (KET) ar atžalų aprūpinimas specialiomis apsaugos...

Gaivu, trašku, o „Iki“ – dar ir pigu: metas mėgautis lietuviškais agurkais, o su šiais 5 priedais jų salotos bus dar skanesnės

Tam, kas pirmasis sugalvojo ant supjaustytų agurkų uždėti šaukštą grietinės ir viską paskaninti druska, pipirais bei žalumynais, tikriausiai kiekvienas lietuvis paskirtų aukščiausią šalies apdovanojimą....

ORAI: Ketvirtadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

Ketvirtadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas besikeičiančios krypties, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 8–13, Pietvakarių Lietuvoje kai kur 14–16 laipsnių šilumos. Penktadienį daug...

Mažėja visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos buitiniams vartotojams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), reaguodama į pokyčius didmeninėje energijos rinkoje, prognozuojamą mažesnę elektros energijos rinkos kainą, 2023 m. II pusmečiui nustatė mažesnes visuomeninės...

Ką dovanoti kovo 8?

Kasmet kovo 8 d. visame pasaulyje minima ypatinga proga: Tarptautinė moters diena. Šią dieną švenčiamas nepaprastas moterų indėlis į visuomenę, pripažįstama jų stiprybė, atsparumas ir užuojauta. Tai diena, kai norime parodyti dėkingumą moterims, esančioms...

Žemės mokesčiui sumokėti – beveik dvi savaitės  

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad žemės mokesčio deklaracijos suformuotos ir išsiųstos visiems žemės savininkams, jį sumokėti reikia iki lapkričio 15 d. Už 2022 m. apie 40,5 mln. eurų žemės mokesčio apskaičiuota 728 tūkst....

Rekomenduojame

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS