16 C
Jonava
2024 / 07 / 27

Kaip pasirūpinti savo auginamais gyvūnais karantino metu

Ar jau skaitėte?

Kačiukas. Nuotrauka Buenosia Carol iš Pexels.

Plintanti koronaviruso COVID-19 pandemija ir griežtėjančios karantino sąlygos šalyje stipriai keičia ne tik kasdienius visuomenės įpročius, bet ir netiesiogiai veikia įprastą mūsų augintinių gyvenimą. Todėl karantino metu namuose likę ar šalies savivaldybių administracijų nustatytose patalpose karantinuotis laikinai priversti asmenys turėtų iš anksto pasirūpinti, kad jų augintiniai būtų saugūs ir dabartinė situacija juos kuo mažiau paveiktų.

- Reklama -

Veterinarijos specialistai primena, kad visi naminiai ir ūkiniai gyvūnai turi būti laikomi ir prižiūrimi jų rūšį, amžių ir fiziologinius poreikius atitinkančiomis sąlygomis.

Gyvūnų laikymas namų karantino sąlygomis

Rekomenduojama iš anksto pasirūpinti pašarų, kraiko, gyvūnų laikymo vietų priežiūros priemonių ir kitų augintiniui dėl jo sveikatos būklės būtinų veterinarijos prekių atsargomis. Jų galima įsigyti tiek internetu, tiek veterinarijos vaistinėse, kurios vykdo veiklą. Be to, kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams svarbu, jog jie galėtų būti reguliariai vėdinamose patalpose.

Jei naminio gyvūno savininkas yra priverstas saviizoliuotis, jis turėtų susitarti su savo artimaisiais, kaimynais ar surasti tokias paslaugas teikiančią įstaigą, kuri galėtų laikinai pasirūpinti gyvūnu.

Karantino laikotarpiu dėl iškilusių gyvūnų sveikatos problemų su veterinarijos gydytoju visų pirma reikėtų konsultuotis telefonu ir laikytis jo duotų nurodymų, nebūtinas suplanuotas operacijas (pvz. kastraciją) kuriam laikui atidėti. Nors veterinarijos gydyklų veikla nėra uždrausta, gyvūnams turėtų būti teikiama tik būtinoji veterinarinė pagalba, atsisakant neprivalomų paslaugų (pvz.: kirpimo, maudymo, nagų karpymo ir kt.) ir laikantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) rekomendacijų veterinarinių paslaugų teikėjams, kurias galima rasti čia.

- Reklama -

Augintinių priežiūra, jei jo savininkui karantinuotis tektų ne namuose

Kiekvienas gyvūno laikytojas privalo iš anksto apgalvoti, kas ir kaip galėtų pasirūpinti jo augintinio priežiūra, jei susiklostytų neeilinė situacija ir tektų karantinuotis ne namuose.

Rekomenduojama pasitarti su šeimos nariais, kaimynais, draugais ar pažįstamais – ar jie sutiktų padėti tokioje situacijoje. Pasidomėti šunų viešbučių ar globos organizacijų galimybėmis priimti augintinį laikinai globai. Veterinarijos specialistai pataria palikti šiems asmenims ir visą su gyvūnu susijusią informaciją (skiepų knygutes, vaistus ir pan.).

Jei yra galimybė, artimųjų ar kaimynų reikėtų paprašyti pasirūpinti ir ūkiniais gyvūnais. Jei gyvūno savininkas išvežamas į gydymo įstaigą, o gyvena vienas – reikėtų nedelsiant informuoti savivaldybę ar seniūniją, teritorinį VMVT padalinį (nemokamu visą parą veikiančiu telefonu 8 800 40403, nurodant savo vardą, pavardę, gyvūnų laikymo vietą ir jų rūšį bei visą būtiną informaciją gyvūnų gerovei užtikrinti).

VMVT primena, kad Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos, Pasaulio sveikatos organizacijos, Prancūzijos maisto, aplinkos ir darbuotojų sveikatos ir saugos agentūros, Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, nei ūkiniai, nei naminiai gyvūnai neplatina koronaviruso COVID-19.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

TOP naujienos

Rimi.lt kviečia kartu švęsti ketvirtąjį gimtadienį ir džiaugtis dovanomis kasdien

Kovo mėnesį minėdama 4-ąjį gimtadienį elektroninė parduotuvė „Rimi.lt“ nepamiršo ištikimų savo klientų bei paruošė išskirtinius pasiūlymus naujai prisijungsiantiems. Prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene...

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas – ką valgyti?

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas labai nemalonus negalavimas, kuris kankina tikrai daug žmonių. Ypatingai jo paūmėjimą ar atsiradimą išprovokuoja netinkama mityba. Agnė Gedminaitė Miškinienė (Žalioji dėžutė)...

Orai šiandien: bus debesuota, vietomis su pragiedruliais

Artimiausią parą per Lietuvą ir toliau keliaus drėgni ciklono debesys. Šiandien Lietuvoje bus debesuota, vietomis su pragiedruliais. Daug kur krituliai, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietų,...

Valstybinė darbo inspekcija : koronaviruso grėsmės nepaisantys darbdaviai ir darbuotojai kenkia patys sau

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pastaruoju metu gauna daugiau paklausimų, susijusių su rizikomis kilti COVID-19 protrūkiams darbovietėse. Darbuotojai susirūpinę saugių darbo sąlygų užtikrinimu: ne tik...

Šviežumas be kompromisų: mėsos technologas patarė, kaip atskirti tikrai šviežią mėsą ir įvardijo svarbų...

Kokia yra puikių mėsainių, minkštutėlių šašlykų ir pasakiškai gardžių dešrelių paslaptis? Svarbiausias dalykas yra net ne receptas ar kepimo technika, bet mėsos kokybė, įsitikinęs  Gintaras Bačkovas. Jis jau daug metų dirba „Iki“ mėsos technologu...

Prasidėjus lašišų ir šlakių gaudymo draudimui aplinkosaugininkai pradėjo reidus

Spalio 18 d. įsigaliojus lašišų ir šlakių žvejybos draudimui, Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2021“, tikrino Kavarsko ir Anykščių užtvankas bei vykdė reidus Anykščių ir Ukmergės rajonuose. Nustatyta, kad žvejai mėgėjai laikėsi įsigaliojusių...

Rekomenduojame

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS