15 C
Jonava
2024 / 04 / 28

Ketinate šaldyti uogas ir taip sutaupyti? Svarbiausia nepamiršti 2 dalykų 

Ar jau skaitėte?

Vasarą besimėgaujant šviežiomis uogomis, verta nepamiršti pasirūpinti jų atsargomis ir žiemai. Puikus būdas – jas užšaldyti, mat taip uogos išsaugo didžiąją dalį vitaminų ir antioksidantų. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, lietuviai visą vasarą gausiai perka lietuviškas uogas – sezoną pradeda su braškėmis, trešnėmis ir jau nekantriai laukia artėjančio lietuviškų mėlynių, aviečių, šilauogių derliaus.

- Reklama -

„Kasmet sparčiai didėjantys uogų pardavimai mums rodo, kad lietuviai yra dideli uogų gerbėjai. Dėl to atidžiai rūpinamės uogų asortimentu, kurį turime bene gausiausią Lietuvoje – jį užtikrinti padeda tiek Lietuvos, tiek užsienio tiekėjai. Tad nors sakoma, kad uogų sezonas Lietuvoje trumpas, dėl to nerimauti nereikia – galima dabar įsigytas sezonines gėrybes užsišaldyti, o to nepadarius, parduotuvėse net ir šaltuoju metų laiku bus pakankamas uogų pasirinkimas“, – sako V. Budrienė.

Lietuviai mėgsta iš uogų virti įvairias uogienes, tačiau kasmet vis labiau populiarėja ir jų šaldymas. Įtakos tam turi tiek noras gyventi sveikiau, tad vartoti mažiau cukraus, tiek ir taupymo sumetimai. Šaldant uogas nereikia nei ilgo virimo proceso, nei papildomų priedų – tereikia maišelių ar indelių šaldymui.

Tačiau kaip užšaldyti uogas, kad jos išlaikytų savo formą ir nesuliptų į vieną luitą? Prekybos tinklo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė sako, kad tai visai nesunku – pakaks atsiminti kelias taisykles. Principus, regis, žino visi, tačiau nemaža dalis pamiršta du svarbius žingsnius – trečiąjį ir ketvirtąjį.

I. Rinkitės kuo šviežesnes uogas

Norint užšaldyti uogas ir išsaugoti jų skonį, vitaminus ir kitas naudingas medžiagas, jos turi būti kuo šviežesnės. Tuomet galėsite būti tikri, kad uogos bus tvirtos ir kupinos maistinių savybių. Prieš šaldant jas atidžiai peržiūrėkite ir patižusias, pažeistas uogas, jeigu jos dar tinkamos vartoti, verčiau suvalgykite šviežias.

II. Uogas nuplaukite, bet būkite atsargūs

Kitas žingsnis – uogų plovimas. Jas švariai nuplovus, po atšildymo bus galima naudoti iškart, bus patogu jas dėti tiesiai į kokteilį, glotnutį, košę ar pyrago tešlą. 

- Reklama -

J. Sabaitienė atkreipia dėmesį, kad uogas plauti derėtų kruopščiai, tačiau vandenyje „neužsižaisti“. „Jeigu jas parsinešėte iš miško, svarbiausia pašalinti nuo jų dulkes, šapelius, vabaliukus ir kitus nešvarumus. Todėl uogas gerai nuskalaukite, tačiau tą darykite atsargiai, kad nepažeistumėte jų švelnios odelės. Geriausia jas supilti į dubenį su dideliu kiekiu vandens ir atsargiai pamaišyti rankomis. Jeigu vanduo dar lieka gerokai nešvarus – pakeisti jį ir pakartoti plovimą dar kartą“, – pataria uogų žinovė.

III. Būtina: uogas turite nusausinti

„Šis žingsnis yra be galo svarbus, tačiau dažnai pamirštamas. O tiesa ta, kad kuo prasčiau uogas išdžiovinsite prieš šaldymą, tuo didesni bus nuostoliai – nukentės tiek skonis, tiek išvaizda ir naudingosios savybės“, – pabrėžia J. Sabaitienė.

Nuplautas uogas verta sudėti ant sietelio, kad vanduo gerai nutekėtų. Tuomet jas gerai nudžiovinkite, pavyzdžiui, supylus ant popieriniais rankšluosčiais iškloto padėklo.

IV. Svarbu, kad uogos nesuliptų: šaldykite jas paeiliui

Naudojant šią gudrybę, net ir viename maišelyje sudėtos uogos išliks tvirtos ir nesulipusios. Prireiks šiek tiek laiko, ypač – jeigu uogų turite daug, tačiau rezultatas atpirks šį darbą. Taip užšaldžius uogas, jų išsiimti iš šaldiklio galėsite tik tiek, kiek reikia – nors ir vos vieną saujelę kokteiliui.

„Visa paslaptis – šaldyti uogas reikia porcijomis. Paimkite į jūsų šaldiklį telpantį padėklą, lentelę ar didesnį indą, išklokite jį kepimo popieriumi ir viena eile ant jo paberkite nuplautų bei gerai nusausintų uogų. Berkite jų nedaug ir išdėliokite uogas taip, kad jos nesiliestų viena su kita. Įdėkite į šaldiklį maždaug valandai, tuomet perkelkite uogas į didesnį maišelį ar indą ir užšaldykite kitą partiją ant padėklo. Kartokite, kol užšaldysite visas uogas. Taip paruoštos jos tikrai nesulips“, – sako J. Sabaitienė.

V. Nelaikykite šaldiklyje per ilgai 

Maišelius su šaldytomis uogomis, kaip ir kitus namuose užšaldytus maisto produktus, reikėtų paženklinti, t. y.,. ant maišelio užrašyti užšaldymo datą, o jei produktus sunku atskirti – ir pavadinimą. Pasak J. Sabaitienės, užšaldytas uogas geriausia sunaudoti per 3–4 mėnesius.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

 

TOP naujienos

Geriamojo vandens tiekimo įmonėms siūloma neleisti jungtis su kitomis komunalinių paslaugų įmonėmis

Įvairioms frakcijoms atstovaujanti Seimo narių grupė siūlo įstatyme aiškiai ir nedviprasmiškai numatyti, kad geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonės gali jungtis tik su...

Jubiliejinę bėgimo šventę papuoš žinomo menininko piešinys: tokių marškinėlių sukurta vos tūkstantis

Artėjant didžiausiai bėgimo šventei – „Rimi Vilniaus maratonui“ – 20 kartą organizuojamas renginys žada ne vieną staigmeną. Dalyviai galės mėgautis įvairiomis pramogomis, o bėgimo...

Savarankiškai dirbantiems galioja tos pačios mokestinės pagalbos priemonės kaip ir įmonėms

Naujai sudaryti individualią veiklą vykdančiųjų sąrašai skelbiami VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, skiltyje „Nukentėjusiems nuo COVID-19“> „Informacija gyventojams, vykdantiems individualią veiklą“. N24.lt - NAUJAS! Valstybinė mokesčių inspekcija...

Horoskopai balandžio 1 dienai

AVINASKas pradėjo, tas turi turėti jėgų ir drąsos ir užbaigti. Pasverkite savo galimybes ir pasiryžimą prieš imdamasis permainų. Turėkite omeny, kad anaiptol ne visi...

Palyginti su Silicio slėniu, Lietuvoje startuolius kuria 35 metų „jaunuoliai“

Nors startuolių kūrimas kai kam gali asocijuotis su jaunimo noru „pažaisti“ verslą, tačiau toli gražu taip nėra. Kalifornijos Silicio slėnyje sėkmingų startuolių kūrėjų amžius yra apie 45-47 metai, tuo tarpu Lietuvos startuolių kūrėjai yra...

Sultys – ne tik iš vaisių: įvardijo, kodėl į savo racioną reikėtų įtraukti raugintų...

Termometrams mušant karščio rekordus, ieškome būdų, kaip atsigaivinti ir aprūpinti organizmą skysčiais: mėgaujamės vandeniu, gaiviais vaisvandeniais ar vaisių sultimis. Tačiau atsigaivinti galima ne tik įvairiomis vaisių, bet ir daržovių sultimis. Be to, jos ne...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS