-1 C
Jonava
2024 / 12 / 07

Lapkričio 5-oji: Vaižganto diena, vardadieniai ir įsimintini įvykiai

Ar jau skaitėte?

Lapkričio 5-oji yra ypatinga diena Lietuvoje – tai Vaižganto, senovės lietuvių dievo, globojančio linus ir kanapę, diena. Taip pat tai 310-oji metų diena, paliekanti tik 56 dienas iki Naujųjų metų. Šiandien minimi ir vardadieniai, o dangaus kūnai bei istoriniai įvykiai suteikia šiai dienai dar daugiau reikšmės.

- Reklama -

Anekdotas dienos pradžiai

Kad diena būtų linksmesnė, šiandienos anekdotas:

Tėveli, o Austrijos sostinė – Viena?

Tai ne, bl*t… Dvi!

Lapkričio 5-oji Lietuvoje: Vaižganto diena ir vardadieniai
Lapkričio 5-oji Lietuvoje – Vaižganto diena ir ypatingi įvykiai.

Šiandien vardadienius švenčia

Lapkričio 5-oji yra ypatinga diena Aubartams, Aubartėms, Audangams, Elizoms ir kitiems, kurių vardai prasideda „A” ar „E”. Taip pat savo vardadienius mini Florijonas, Liza, Zacharijus ir kiti. Šią dieną verta prisiminti ir pasveikinti savo artimuosius ar draugus, kurie švenčia savo dieną. Rytoj vardadienius minės Ašmantai, Laigedos, o poryt – Amantai, Ernesta ir Karina.

Saulės ir Mėnulio padėtis

Šiandien Saulė teka 07.29 ir leidžiasi 16.35, suteikdama mums 9 valandas ir 6 minutes šviesos. Ši diena yra penktoji Mėnulio jaunaties diena, o Saulė juda per Skorpiono ženklą, kuris astrologijoje simbolizuoja aistrą, paslaptingumą ir gilius vidinius išgyvenimus. Skorpiono energija gali suteikti stiprybės ir ryžto įveikti įvairius asmeninius iššūkius.

Istoriniai įvykiai

Lapkričio 5-oji yra svarbi Lietuvai istoriniais įvykiais, kurie paliko reikšmingą pėdsaką:

  • 1577 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras susitarė su Turkija, kad ši sulaikytų Krymo totorius nuo puldinėjimų. Tai buvo svarbus politinis žingsnis siekiant apsaugoti Lietuvos ir Lenkijos teritorijas.

    - Reklama -
  • 1885 m. gimė kunigas ir ekonomistas Vladas Jurgutis, laikomas lito „tėvu“. Jurgutis aktyviai dalyvavo ekonominiuose Lietuvos gyvenimo procesuose ir stiprino šalies ekonomiką.

  • 1993 m. Medininkų poste buvo atidengtas paminklas Lietuvos pareigūnams, žuvusiems tragiškąją 1991-ųjų vasarą per omonininkų išpuolį.

  • 2004 m. Florencijos Piti rūmų galerijos kūrinys, vaizduojantis šv. Kazimierą, atkeliavo į Vilnių. Šis atvaizdas vainikavo jubiliejinius šv. Kazimiero metus Lietuvoje.

  • 2005 m. Lietuvoje pirmą kartą surengtas neįgaliųjų merginų grožio konkursas „Mis negalia“. Nugalėtoja tapo vilnietė Jurgita Masiulionytė.

  • 2020 m. mirė žymus fotomenininkas Vytautas Ylevičius. Šis menininkas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys, paliko svarų indėlį į Lietuvos fotografijos meną.

TOP naujienos

Teisingumo ministerijos duomenimis, partijoms priklauso apie 102 tūkst. asmenų

Visos politinės partijos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo narių sąrašus iki spalio 1 dienos. Šiuo metu savo narių sąrašus pateikė 16 partijų, 8 partijos...

Teismas Kuršių marių taršos byloje spręs, ar kreiptis į ES Teisingumo Teismą ir KT

Šiaulių apygardos teismas pirmadienį „Grigeo Klaipėda“ byloje spręs, ar dėl galimų prieštaravimų tarp Europos Sąjungos (ES) ir nacionalinių teisės aktų bei pastarųjų atitikties Konstitucijai...

Kodėl moterų ir vyrų atlyginimai skiriasi ir Lietuvoje?

Lietuvoje, kaip ir didžiojoje dalyje išsivysčiusių šalių, darbo rinkoje egzistuoja nelygybė tarp vyrų ir moterų atlygio. Ne paslaptis, kad dirbančios moterys dažnai gauna žemesnį nei...

Pasiteisinęs unikalus projektas: odon­to­lo­gas į na­mus!

To­kio uni­ka­laus ir lau­kia­mo pro­jek­to dar ne­bu­vo: Vil­niaus mies­to ir ra­jo­no gy­ven­to­jai, ku­riems nu­sta­ty­tas nuo­la­ti­nės slau­gos po­rei­kis, jau ga­li iš­si­kvies­ti gy­dy­to­ją odon­to­lo­gą į na­mus....

Komanda ir darbe, ir sporto aikštelėje: „Iki“ darbas buria kolegas ir užkrečia aistra pirmauti

Komandiškumą ir sveiką darbo bei poilsio balansą puoselėjanti „Iki“ jau ne vienerius metus demonstruoja, kad sportas yra puikus būdas ne tik palaikyti fizinę formą, bet ir stiprinti tarpusavio santykius. Entuziastingi darbuotojai patys buriasi į...

Trijų šalių licėjai burs kadetų bendruomenę – pasirašė istorinį susitarimą

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos licėjai pasirašė istorinį susitarimą, siekdami burti kadetų bendruomenę bei dalintis patirtimi. „Tai – naujas puslapis mūsų šalių istorijoje, kuris labai svarbus mūsų jaunimui. Daugiau nei trejus metus bendradarbiaujame su Generolo Povilo...

Rekomenduojame

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS